مقالات

کاربرد ایزوگام در صنعت ساختمان سازی
0 نظر 74 بازدید مشاهده کامل این مطلب

کاربرد ایزوگام در صنعت ساختمان سازی

در مبحث کاربرد ایزوگام در ساختمان و ساختمان سازی ابتدا لازم است بدانیم که ایزوگام ترکیبی از متریال هایی ست که از نفوذ رطوبت به عناصر ساختمانی جلوگیری می کند. و هدف اصلی آن مقاومت در برابر فشارهای هیدرواستاتیکی حاصل از رطوبت موجود در مواقعی ایست که بنا در معرض رطوبت قرار میگیرد.

انواع آجرهای رسی و غیر رسی و اشکال آن چیست؟
0 نظر 77 بازدید مشاهده کامل این مطلب

انواع آجرهای رسی و غیر رسی و اشکال آن چیست؟

آجر از قدیمی‌ترین مصالح ساختمانی دست‌ساز بشر است. در ایران نیز بقایای کوره‌های آجرپزی در شوش و تپه‌های سیلک .کاشان که قدمت آن‌ها به بیش از 6000 سال پیش می‌رسد، مشاهده شده است. امروزه نیز با وجود مصالح نوین بسیاری که تولید شده است، آجر هنوز هم مورد توجه بسیاری از مردم و دست‌اندرکاران صنعت ساخت و ساز کشورمان است و عمدتاً در دیوارچینی، نماسازی و کرسی چینی، کف سازی و کف پوشی به کار می‌رود. آجر در گونه‌های رسی، شیلی و شیستی، مارنی، ماسه آهکی، بتنی، نسوز، ضد اسید و شکل‌های گوناگون تولید می‌شود.در متن زیر انواع آجرهای رسی و آجرهای غیر رسی ذکر می شوئ.

کاربرد بلوک سیمانی
0 نظر 82 بازدید مشاهده کامل این مطلب

کاربرد بلوک سیمانی

کاربرد بلوک سیمانی در حوزه های مختلفی از جمله ساختمان سازی، محوطه سازی، برف روبی و … تعریف شده است. بلوک های سیمانی در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شوند. به همین دلیل می تواند روشی سریع و اقتصادی به شما رود. برخی از افراد تصور می کنند بلوک سیمانی تنها برای مسدود کردن جاده یا پلمپ واحد های تجاری به کار می رود، درحالیکه از بلوک های سیمانی به طور نا پیدا در بدنه ی ساختمان ها استفاده ی بسیاری می شود.

آجر فشاری با آجر ماشینی چه تفاوتی دارد؟
0 نظر 44 بازدید مشاهده کامل این مطلب

آجر فشاری با آجر ماشینی چه تفاوتی دارد؟

در مورد تفاوت آجر فشاری با آجر ماشینی چه می دانید ؟ اجازه بدهید ابتدا راجع به انواع آجر و مواد به کار رفته در تولید آن صحبت کنیم و سپس به تفاوت آجر فشاری با آجر ماشینی بپردازیم که در واقع تفاوت در روش تولید است.

کاربردهای سیمان در صنعت ساخت و ساز
0 نظر 41 بازدید مشاهده کامل این مطلب

کاربردهای سیمان در صنعت ساخت و ساز

کاربرد سیمان در ساختمان بیشتر به دلیل ویژگی چسبنده بودن آن و ایجاد استحکام بالا است. از سیمان برای چسباندن، شن و سنگ و آجر استفاده می شود. برای تولید بتن برای ساخت و ساز از سیمان استفاده می شود. اولین بار در سال 1824 معماری انگلیسی به نام ژوزف آسپدین، سیمان پورتلند را ثبت نمود، گرچه در گذشته های بسیار دور نیز این ماده در ملل مختلف مورد بهره برداری واقع شده است.

چه تفاوت هایی بین گچ زیرکار و گچ روکار وجود دارد؟
0 نظر 48 بازدید مشاهده کامل این مطلب

چه تفاوت هایی بین گچ زیرکار و گچ روکار وجود دارد؟

برای درک تفاوت میان گچ زیرکار و روکار باید در ابتدا پاسخ این دو سوال را دانست که گچ زیر کار چیست و گچ رو کار چیست  در ساختمان سازی از گچ به عنوان پوشش برای دیوارها و فضاهای ناصاف استفاده می شود. گچ دو کاربرد اساسی در صنعت ساختمان سازی دارد، از گچ به عنوان گچ روکار ( گچ سفید) و گچ زیرکار استفاده میشود، باید دانست که این دو نوع گچ از سنگ گچ حاصل می شوند و نوع ذرات گچ می تواند دلیل اصلی تفاوت مابین آنها باشد .

بتن چیست؟
0 نظر 49 بازدید مشاهده کامل این مطلب

بتن چیست؟

بتن از پرکاربردترین مصالح ساختمانی می باشد، لذا از ضررورات است که بدانیم بتن چیست و با کاربردهای آن در صنعت ساختمان سازی آشنا شویم. مواد اولیه بتن به راحتی قابل دسترس است از این جهت بتن با قیمت کم در بازار عرضه می شود. انسان امروزه از بتن بیشتر از فولاد، چوب، پلاستیک و آلومینیوم استفاده می کند.

چگونگی برآورد هزینه گچ کاری ساختمان
0 نظر 44 بازدید مشاهده کامل این مطلب

چگونگی برآورد هزینه گچ کاری ساختمان

گچ یک لایه نازکی از ملات است که بر روی سطوح  بنایی اعمال می شود و یک پوشش مقاوم محسوب می گردد. گچ کاری یکی از قدیمی ترین تکنیک های ساختمان سازی است. دیوار گچ کاری شده مزایایی از قبیل دوام بهتر در برابر صدمات وارده، اکوستیک بهتر صدا، زیبایی و تمیزی بیشتر و … را داراست.

دوغاب سیمان چیست؟
0 نظر 48 بازدید مشاهده کامل این مطلب

دوغاب سیمان چیست؟

دوغاب سیمان از زمان های باستان به کار می رفته و استفاده از آن به عنوان یکی از بادوام ترین انواع مصالح  فونداسیون در ساخت و ساز در سر تا سر جهان ادامه یافته است . اما دوغاب سیمان در واقع چیست ؟ دوغاب سیمان که گاهی اوقات دوغاب بتنی نیز نامیده می شود ؛ مخلوطی است روان با چگالی  به خصوصی که از سیمان پرتلند ، آب ، شن و گاهی اوقات بسته به نوع کاربرد مواد افزودنی جزعی دیگری هم چون آهک و رنگدانه تشکیل شده است . نتیجه سیمانی ست با روانی بالا که در مقایسه با ماده اصلی آن یعنی سیمان ، کاربرد های زیادی دارد .

عضویت در خبرنامه

نشانی : استان آذربایجان غربی - شهرستان بوکان - خیابان عشایر (سیمینه)،خیابان 16متری میرزایی(زرینه2)نبش کوچه زرینه 10

شماره تماس : 09143828187 - 09149801277 - 04446286621

ایمیل : info@madmasaleh.com