کاربرد بلوک سیمانی

کاربرد بلوک سیمانی
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/12/03 0 نظر

کاربرد بلوک سیمانی در حوزه های مختلفی از جمله ساختمان سازی، محوطه سازی، برف روبی و … تعریف شده است. بلوک های سیمانی در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شوند. به همین دلیل می تواند روشی سریع و اقتصادی به شما رود. برخی از افراد تصور می کنند بلوک سیمانی تنها برای مسدود کردن جاده یا پلمپ واحد های تجاری به کار می رود، درحالیکه از بلوک های سیمانی به طور نا پیدا در بدنه ی ساختمان ها استفاده ی بسیاری می شود.

موارد استفاده بلوک سیمانی

 1.بلوک دیوار

بلوک های سیمانی به دلایل مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. دیوار های حایل و نگهدارنده یکی مهمترین استفاده های بلوک های سیمانی هستند زیرا استحکام مورد نیاز برای تحمل فشار آب یا وزن زیاد را دارند. دیوار های بتنی برای استفاده های مسکونی و تجاری ساخته می شوند. بلوک های سیمانی تزیینی نیز می توانند با کمی خلاقیت و طراحی جلوه ی خوبی ایجاد کنند.

 2.موانع امنیتی

بلوک های بتنی می توانند به عنوان موانع امنیتی مورد استفاده قرار بگیرند. وقتی بلوک های بزرگ سیمانی در کنار هم قرار داده شوند می توانند موانع محکم و بزرگی را بسازند که قابل جابه جایی با جرثقیل است. این موانع امنیتی در هنگام بروز حوادث خاص یکی از راه های ایجاد امنیت مورد نیاز مردم است.

 3.کنترل ترافیک

گاهی به دلیل مراسمی خاص کنترل ترافیک در سطح شهر دشوار می ود و نیاز است به طور موقتی راه هایی مسدود شوند. در این موارد استفاده از کله قند های پلاستیکی راه مطمئن و پاسخگویی نیست و بلوک های سیمانی به دلیل استحکام بالا و عدم امکان جا به جایی راحت می تواند راهگشا باشد.

 4.ظرفی برای مواد

امروزه مواد زیادی برای ساخت ساختمان های مقاوم تر و بهتر به بازار معرفی می شوند. بسیاری از این مواد قابلیت اختلاط در بلوک های سیمانی را دارند.

 5.برپا کردن چادر

برای نگهداشتن چادر های مسافرتی به صورت محکم در جای خود نیاز به به پایه های محکمی مانند بلوک سیمانی وجود دارد. بدون در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی این بلوک ها می توانند چادر را ثابت و سرپا نگه دارند و در موارد خاصی مانند زلزله زدگی بسیار کارآمد هستند.

انواع بلوک های سیمانی

بلوک های سیمانی از نظر وزنی به سه دسته سنگین، نیمه سبک و سبک تقسیم بندی می شوند. بلوک های سنگین فشار بالاتری را می توانند تحمل کنند و از نظر ابعاد نیز بزرگ تر هستند. مواد جدیدی که در اثر تحقیقات مهندسین وارد بازار شده است با اختلاط با سیمان می تواند در عین کاهش وزن قدرت و استحکام ان را برای ساخت ساختمان های محکم حفظ کند. افزودنی ها شامل مواد ضد اشتعال و … نیز می شوند.

موارد گفته شده در بالا چند کاربرد بلوک سیمانی بودند که رایج ترین هستند.

منبع: ozinga

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین محصولات

محصولات مرتبط

عضویت در خبرنامه

نشانی : استان آذربایجان غربی - شهرستان بوکان - خیابان عشایر (سیمینه)،خیابان 16متری میرزایی(زرینه2)نبش کوچه زرینه 10

شماره تماس : 09143828187 - 09149801277 - 04446286621

ایمیل : info@madmasaleh.com